Podczas II Gali Filmu Szkolnego organizowanej przez Fundację PROGRESSUS we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury oraz współfinansowanej przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach wniosków promocyjnych, wyróżnienia statuetki SREBRNYH KLUCZY otrzymały zaprezentowane poniżej filmy:
Spot reklamowy klasy biologiczno- chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie. Po pierwszych kadrach, rodem niemalże z horroru, przychodzi czas na świadomą decyzję podjęcia nauki w tym sprofilowanym oddziale. To opowieść o zderzeniu dwóch światów: niepokój przed wyborem szkoły i radość z wyboru tej konkretnej. Film dla tych, którzy są przed podjęciem decyzji o profilu nauki w LO, ale także dla tych którzy mogą przypomnieć sobie własne rozterki związane z wyborem klasy. Nad filmem pracowało wielu uczniów a głównym autorem jest Joanna Staszkiewicz.
Uczniowie ze Szkoły podstawowej nr 4 w Krotoszynie prezentują inteligentny dom; dom wykorzystujący w codziennym życiu mieszkańców energię odnawialną. temat bardzo aktualny; szczególnie w sytuacji pilnej potrzeby „zaopiekowania się środowiskiem”. Pomysł nauczyciela pana Pawła Paluszczaka. Warto nie tylko obejrzeć, ale także pokazać uczniom podczas lekcji biologii, chemii czy fizyki. Wszak to tylko szkolne przedmioty a życie ze swoimi prawidłami jest tylko jedno!
Pandemia , nieoczekiwana i groźna, wpisała się w życie szkół. Autorka filmu pokusiła się o porównanie „normalnego” funkcjonowania szkoły z tym pandemicznym. To historia, która w ocenie środowiska medycznego, będzie do nas wracać, niestety! Powrót będzie w różnych odsłonach. Zobaczymy! Póki co zobaczmy wersję omawianego zagadnienia w wizji i pomyśle filmowym Nikoli Nowak ,ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego. W okresie pandemii nauczyciele Szkoły Podstawowej w Jankowie Zaleśnym zaprezentowali się swoim uczniom w filmie mówiącym o pięknie naszego ojczystego języka. Wzór do naśladowania przez nauczycieli innych szkół. Gotowa praktyka szkolna. Warto obejrzeć, podpatrzeć, może nawet zainspirować się do podejmowania ciekawych wyzwań literacko- aktorskich. Autorem filmu jest pani Monika Banachowicz, nauczycielka języka polskiego.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie to placówka o dobrze budowanym wizerunku. Jest to możliwe dzięki takim działaniom jak te zaprezentowane w ekranizacji wiersza „Przyjście lata”. Nadejście lata oczami, ustami i pomysłami nauczycieli z tej szkoły. Autorem filmu jest pan dyrektor NSP Marcin Szyndrowski.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem pani Barbary Wachowiak przygotowały dla swoich Rodziców osobliwy prezent; zatańczyły oraz uwieczniły swój taniec z ziemi i powietrza. Energetyczny, pomysłowy i sympatyczny filmik.