Przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęte

28 lutego 2019 r. odbyły się warsztaty plastyczne. Tym sposobem wkroczyliśmy w atmosferę i przygotowania do tych najważniejszych ze wszystkich Świąt.

Nasze zaproszenie przyjęli nauczyciele z Chwaliszewa, Baszkowa, Benic, ósemki oraz osoby zainteresowane tematem świątecznych przygotowań. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Prowadzącą była pani Dorota Wieczorek; osoba wielu zainteresowań i pasji. Wszyscy zebrani mieli przekonanie, że najpiękniejsza ozdoba to ta, którą wykonamy własnoręcznie, szczególnie jeśli ma zdobić nasz Dom lub stanowić podarunek dla kogoś bliskiego.

Kolory typowe dla Wielkanocy to zieleń, żółć i biel. W ozdobach pojawiła się też mięta i lawendowy fiolet. To taka klasyka gatunku. W domu można przełamać ją innymi klimatami, np. skandynawskimi (łagodny beż, złamana szarość aż po czerń). Wszystko jest możliwe, jeśli podpowiada nam nasza wyobraźnia!

A krótko przed Świętami wysiew rzeżuchy , owsa, ich wegetacja i będzie zielono, swojsko, świątecznie i zgodnie z tradycją, którą szanujemy i wzbogacamy.

Plakaty oraz oprawę fotograficzną warsztatów opracowała i udostępniła pani Beata Antczak.

W imieniu Zarządu Fundacji PROGRESSUS

Aleksandra Leja

 

Tak pracowaliśmy

A oto nasze efekty