Piknik Naukowy- filmy szkolne

Piknik Naukowy w krotoszyńskiej Hali Sportowej 14 czerwca 2019 roku zgromadził tych dla których istotne jest podejmowanie ciekawych inicjatyw szkolnych i dzielenie się dobrymi praktykami z innymi. O Pikniku już pisaliśmy, natomiast teraz nadszedł czas na prezentację przygotowanych filmów.Przybyli mogli poznać trzy kategorie filmów:

  1.  Filmy prezentujące program Erasmus + w krotoszyńskiej odsłonie; film z wymiany z udziałem uczniów ze szkoły Podstawowej nr 5, film promocyjny ze Szkoły Podstawowej nr 8 zrealizowany w ramach działań programu Erasmus + oraz etiudy filmowe przygotowane na festiwal filmowy realizowany także w ramach programu Erasmus+.
  2. Filmy zwycięskie prezentujące innowacyjne działania szkół; ze Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie (o kulturze kaszubskiej), ze szkoły Podstawowej w Roszkach (o szeroko rozumianych pasjach w edukacji szkolnej) oraz ze szkoły Podstawowej w Kobiernie (o współpracy szkoły jako placówki ze środowiskiem lokalnym).
  3. Filmy poza konkursem prezentujące dokonania szkół przygotowane przez nauczycieli; szczególnie należy podkreślić osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie.

Zapraszamy do oglądania i przygotowywania się do Gali Filmu Szkolnego w przyszłym roku… Niechaj przygotowane filmy pozwolą dokonać refleksji nad sposobem ich przygotowania aby uniknąć błędów i wyrazić to wszystko co godne jest uwagi szerszego grona odbiorców.

Realizacja Pikniku Naukowego była możliwa dzięki środkom finansowym Miasta i Gminy Krotoszyn, które wsparło  przedsięwzięcie Grupy Nieformalnej Naukowcy w ramach inicjatywy lokalnej. Dziękujemy!

 

 

Podczas Pikniku Naukowego pokazano również filmy poza konkursowe promujące krotoszyńskie szkoły.